Caldwell Two-handle High Arc Kitchen Faucet - CA87888
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Caldwell Two-handle High Arc Kitchen Faucet
Model: CA87888










This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Caldwell Two-handle High Arc Kitchen Faucet
Model: CA87888
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | Three Or Four Hole |
| Connection Type | Ips |
| Number Of Functions | One-Function |
| Spray Type | Aerated Stream |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Deckplate | Included |
| Side Spray | Included |
| Spout Height | 11.00 " |
| Spout Reach | 9.00 " |
| Connection Size | 1/2" |
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.











