Cadia MotionSense Wave One-Handle Pulldown Touchless Kitchen Faucet - 87869EWSRS
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Cadia MotionSense Wave One-Handle Pulldown Touchless Kitchen Faucet
Model: 87869EWSRS












+2more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Cadia MotionSense Wave One-Handle Pulldown Touchless Kitchen Faucet
Model: 87869EWSRS
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | One To Four Holes |
| Connection Type | Compression |
| Number Of Functions | Two-Function |
| Spray Type | Aerated Stream; Powerful Cleaning Rinse |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Handle Mounting | Right Only |
| Deckplate | Included |
| Batteries | Included |
| Spout Height | 16.30 " |
| Spout Reach | 7.63 " |
| Connection Size | 3/8" |
| Hose Length | 68" |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.










