Meena One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet - 87270SRS
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Meena One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87270SRS













+3more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Meena One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87270SRS
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | One To Three Hole |
| Connection Type | Compression |
| Number Of Functions | Four-Function |
| Spray Type | Aerated Stream; Boosted Rinse; Boosted Stream; Powerful Cleaning Rinse |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Handle Mounting | Right Only |
| Deckplate | Included |
| Spout Height | 16.61 " |
| Spout Reach | 7.71 " |
| Connection Size | 3/8" |
| Hose Length | 68" |
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.










