Adler One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet - 87233BL
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Adler One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87233BL
















+6more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Adler One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87233BL
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | One Or Three Hole |
| Connection Type | Compression |
| Number Of Functions | One-Function |
| Spray Type | Aerated Stream; Powerful Cleaning Rinse |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Handle Mounting | Right Only |
| Spout Height | 14.60 " |
| Spout Reach | 7.55 " |
| Connection Size | 3/8" |
| Hose Length | 68" |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.










