Nolia One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet - 87071SRS
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Nolia One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87071SRS
















+6more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Nolia One-Handle High Arc Pulldown Kitchen Faucet
Model: 87071SRS
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | One Or Three Or Four Hole |
| Connection Type | Compression |
| Number Of Functions | Four-Function |
| Spray Type | Boosted Rinse; Boosted Stream |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Handle Mounting | Right Only |
| Deckplate | Included |
| Spout Height | 16.57 " |
| Spout Reach | 7.72 " |
| Connection Size | 3/8" |
| Hose Length | 68" |
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.










