Arbor Smart Pulldown Touchless Kitchen Faucet - 7594EVSRS
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Arbor Smart Pulldown Touchless Kitchen Faucet
Model: 7594EVSRS











+1more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Arbor Smart Pulldown Touchless Kitchen Faucet
Model: 7594EVSRS
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Application | One Or Three Hole |
| Connection Type | Compression |
| Number Of Functions | Four-Function |
| Spray Type | Aerated Stream; Boosted Rinse; Boosted Stream; Powerful Cleaning Rinse |
| Water Usage | 1.5 Gpm (5.7 L/Min) Max. |
| Handle Mounting | Right Only |
| Deckplate | Included |
| Voice Activated Kitchen | Compatible With Amazon Alexa And Google Assistant |
| Batteries | Included |
| Spout Height | 15.50 " |
| Spout Reach | 7.88 " |
| Connection Size | 3/8" |
| Hose Length | 68" |
Where to Buy Moen Appliances in Cuba.










