6" Digital Fan & Air Circulator - MSFAT06R6WW
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
6" Digital Fan & Air Circulator
Model: MSFAT06R6WW








This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
6" Digital Fan & Air Circulator
Model: MSFAT06R6WW
Key Features
Enjoy customizable cooling with 5 wind speeds that reach up to 33 ft. away.
Built-in handle for easy carrying.
Dual-Circle Bionic Blades generate powerful airflows with less noise.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Enjoy customizable cooling with 5 wind speeds that reach up to 33 ft. away.
Built-in handle for easy carrying.
Dual-Circle Bionic Blades generate powerful airflows with less noise.
Specifications
Product Details
| UPC | 840296515662 |
| Comfort Features | Dual-circle blade, 5 Speed settings |
| Heat | No |
| Oscillation | 85° |
| Warranty | 1 Year |
| Product Depth (in.) | 8.31 in |
| Color | White |
| Air Purifier | No |
| Smart Control | No |
| ECO Mode | No |
| Model Number | MSFAT06R6WW |
| Product Height (in.) | 12.87 in |
| Product Width (in.) | 8.94 in |
| Product Weight (lbs) | 5.11 lbs |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










