30" 200 CFM Convertible Under-the-Cabinet Range Hood - MVU30W2AST
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
30" 200 CFM Convertible Under-the-Cabinet Range Hood
Model: MVU30W2AST












+2more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
30" 200 CFM Convertible Under-the-Cabinet Range Hood
Model: MVU30W2AST
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Product Height | 5.5 in |
| UPC | 840296506042 |
| Lighting | 1, LED |
| Product Width | 29.9 in |
| Product Weight | 7.6 lbs |
| Noise Level(dB) | 72 dBA |
| Fan Speed Settings | 2, High / Low |
| AirFlow Capacity | 200 CFM |
| Rated Power | 70 W |
| Warranty | 1-Year Limited |
| Certifications | UL |
| Capacity | 200 CFM |
| Voltage(V) | 120V/60Hz |
| Filter | 1, Charcoal Filter |
| Product Depth | 18 in |
| Color | Stainless Steel |
| Type | Range Hood |
| Control Type | Rocker |
| Model Number | MVU30W2AST |
| Type | Under Cabinet |
| Venting Type | Ductless, Multiventing (External and Recirculation) |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










