HeatXpress™ 7.8 qt. 8-in-1 Air Fryer Oven - MAD70109APK
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
HeatXpress™ 7.8 qt. 8-in-1 Air Fryer Oven
Model: MAD70109APK














+4more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
HeatXpress™ 7.8 qt. 8-in-1 Air Fryer Oven
Model: MAD70109APK
Key Features
Features 8 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
HeatXpress technology evenly distributes heat for perfectly crispy results.
Add an extra minute to the cooking time with the push of a button.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Features 8 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
HeatXpress technology evenly distributes heat for perfectly crispy results.
Add an extra minute to the cooking time with the push of a button.
Specifications
Product Details
| Product Height | 13.50 in |
| UPC | 840296509869 |
| Capacity | 7.8 Quarts |
| Availability | Yes |
| Ship Weight | 12.63 lbs |
| Product Width | 13.54 in |
| Product Weight | 9.85 lbs |
| Ship box Width | 16.18 in |
| Prop 65 Warning | Yes |
| Price | $99.99 |
| Ship box Height | 16.10 in |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Capacity | 5.5 qt. |
| Ship box Depth | 12.51 in |
| Product Depth | 10.66 in |
| Color | Black |
| What's Included | Basket + Tray |
| Key Features | 9-in-1 |
| Type | Air Fryer |
| Model Number | MAD70109APK |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










