HeatXpress™ 5.5 qt. 9-in-1 Air Fryer Oven - MAD50109APK
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
HeatXpress™ 5.5 qt. 9-in-1 Air Fryer Oven
Model: MAD50109APK













+3more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
HeatXpress™ 5.5 qt. 9-in-1 Air Fryer Oven
Model: MAD50109APK
Key Features
Features 9 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
HeatXpress technology evenly distributes heat for perfectly crispy results.
Add an extra minute to the cooking time with the push of a button.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Features 9 preset cooking programs to simplify your favorite air fryer recipes.
HeatXpress technology evenly distributes heat for perfectly crispy results.
Add an extra minute to the cooking time with the push of a button.
Specifications
Product Details
| UPC | 840296509852 |
| Capacity | 5.5 Quarts |
| Availability | Yes |
| Prop 65 Warning | Yes |
| Price | $79.99 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Capacity | 5.5 qt. |
| Ship box Height (in.) | 14.37 in |
| Product Depth (in.) | 10.66 in |
| Ship box Width (in.) | 16.18 in |
| Ship box Depth | 12.51 in |
| Color | Black |
| What's Included | Basket + Tray |
| Key Features | 9-in-1 |
| Ship Weight (lbs) | 11.46 lbs |
| Type | Air Fryer |
| Model Number | MAD50109APK |
| Product Height (in.) | 11.81 in |
| Product Width (in.) | 13.54 in |
| Product Weight (lbs) | 9.85 lbs |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










