5-Quart 300-Watt Tilt-Head Stand Mixer (Black) - MKM30130BPK
5-Quart 300-Watt Tilt-Head Stand Mixer (Black)
Model: MKM30130BPK




















5-Quart 300-Watt Tilt-Head Stand Mixer (Black)
Model: MKM30130BPK
Key Features
Big enough to handle every baking project and easy to clean when you’re done.
Compact design allows you to save counterspace while expanding your baking horizons.
The 300W motor delivers steady and reliable mixing power so that you can tackle everyday baking tasks.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Big enough to handle every baking project and easy to clean when you’re done.
Compact design allows you to save counterspace while expanding your baking horizons.
The 300W motor delivers steady and reliable mixing power so that you can tackle everyday baking tasks.
Specifications
Product Details
| UPC | 840296511947 |
| Capacity | 5 qt |
| Handle Type | Tilt Head Design for Easy Use |
| Depth Type | Standard Depth |
| Warranty | 1 Years Limited |
| Number of Speeds | 6 Vairable Adjust Speed Settings |
| Voltage(V) | 120 V |
| Product Depth (in.) | 10.39 in |
| Wattage | 300 W |
| Color | Black |
| What's Included | Includes Metal Dough Hook, Beater, Whisk and Splatter Shield |
| Control Type | Knob Controls |
| Model Number | MKM30130BPK |
| Product Height (in.) | 13.39 in |
| Product Width (in.) | 16.22 in |
| Product Weight (lbs) | 8.38 lb |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










