1.6 gal. Ultrasonic Humidifier with Warm and Cool Mist, for spaces up to 215 sq. ft. - MSU16U6SBB
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
1.6 gal. Ultrasonic Humidifier with Warm and Cool Mist, for spaces up to 215 sq. ft.
Model: MSU16U6SBB











+1more
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
1.6 gal. Ultrasonic Humidifier with Warm and Cool Mist, for spaces up to 215 sq. ft.
Model: MSU16U6SBB
Key Features
Features a removable top for easy refilling.
Control from anywhere via SmartHome App.
Add essential oils to the water tank to fill the room with calming aromas.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Features a removable top for easy refilling.
Control from anywhere via SmartHome App.
Add essential oils to the water tank to fill the room with calming aromas.
Specifications
Product Details
| Mist Speeds | 3 |
| Water Tank Size | 1.6 Gallons |
| Warranty | 1 Year |
| Product Depth (in.) | 9.25 in |
| Color | black |
| Smart Control | Yes |
| Type | Humidifiers |
| Color | Black |
| Aroma Therapy | Yes |
| Model Number | MSU16U6SBB |
| Product Height (in.) | 12.8 in |
| Product Width (in.) | 8.07 in |
| Product Weight (lbs) | 5.07 lbs |
| Room Size | 215 sq. ft. |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










