42" Bladeless DC Fan & HEPA Air Purifier with 12 Speed Settings and Remote Control - MSF42B9ASV
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
42" Bladeless DC Fan & HEPA Air Purifier with 12 Speed Settings and Remote Control
Model: MSF42B9ASV








This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
42" Bladeless DC Fan & HEPA Air Purifier with 12 Speed Settings and Remote Control
Model: MSF42B9ASV
Key Features
Features a sleek and modern design that complements any home decor.
Bladeless DC fan features 12 speed settings for optimal comfort.
Doubles as a large room air purifier to effectively remove airborne particles.
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Features a sleek and modern design that complements any home decor.
Bladeless DC fan features 12 speed settings for optimal comfort.
Doubles as a large room air purifier to effectively remove airborne particles.
Specifications
Product Details
| Comfort Features | 12-Hour Timer, Air Purification, Replacement Filter, 3 Modes(Normal, Natural, Sleep) |
| Heat | No |
| Oscillation | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Product Depth (in.) | 10.04 in |
| Color | blue |
| Air Purifier | Yes |
| Smart Control | No |
| Type | Fans |
| Color | Blue |
| ECO Mode | Yes |
| Model Number | MSF42B9ASV |
| Safety Features | Automatic shutdown after 12 hours of inactivity |
| Product Height (in.) | 42.91 in |
| Product Width (in.) | 10.04 in |
| Product Weight (lbs) | 14.9 lbs |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










