41" Bladeless Tower Fan & HEPA Air Purifier with Remote Control - AMS150PB
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
41" Bladeless Tower Fan & HEPA Air Purifier with Remote Control
Model: AMS150PB








This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
41" Bladeless Tower Fan & HEPA Air Purifier with Remote Control
Model: AMS150PB
Key Features
Sleek & Stylish Design
10-Speed Settings
Air Purification
4 Different Fan Modes
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Features
Specifications
Features
Sleek & Stylish Design
10-Speed Settings
Air Purification
4 Different Fan Modes
Specifications
Product Information
| Model Number | AMS150-PB |
| Warranty | 1 year |
| Color | Dark Blue |
| UPC | 810040947506 |
Dimensions
| Product Dimensions (W*D*H) inches | 10.01 x 10.01 x 41.33 |
Electrical
| Input Power (W) | 33W |
| Electrical Requirements (v Hz) | 60Hz |
| Certifications | " ETL Listed" |
| Control Type | Digital |
| Voltage (V) | 120V |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










