22" Portable Countertop Dishwasher with 6 Washing Cycles - MDC22P2ASS
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
22" Portable Countertop Dishwasher with 6 Washing Cycles
Model: MDC22P2ASS










This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
22" Portable Countertop Dishwasher with 6 Washing Cycles
Model: MDC22P2ASS
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Energy Star | Yes |
| UPC | 840296512838 |
| Water Consumption | 2.22 Gallons per Hour |
| Capacity | 1.66 Gallons |
| Product Weight | 44 lbs |
| Number of Place Settings | 6 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Sound Level(dBA) | 52 dBA |
| Product Depth (in.) | 20 in |
| Display Type | LED |
| Child Lock | Yes |
| Color | Stainless Steel |
| What's Included | Quick-Connect Inlet Hose (Adapter Included), Drain Hose, Cutlery Basket and Rack |
| No. of Cycles | 6 (Auto, Heavy, Normal, Delicate, Quick, Rinse) |
| Control Type | Touch |
| Material | Plastic |
| Model Number | MDC22P2ASS |
| Product Height (in.) | 17.2 in |
| Product Width (in.) | 22 in |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










