17" Portable Countertop Dishwasher with Auto Open Door - MDC17P2DWW
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
17" Portable Countertop Dishwasher with Auto Open Door
Model: MDC17P2DWW










This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
17" Portable Countertop Dishwasher with Auto Open Door
Model: MDC17P2DWW
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
Product Details
| Energy Star | Yes |
| UPC | 840296512258 |
| Water Consumption | 1.58 Gallons per Hour |
| Capacity | 1.32 Gallons |
| Product Weight | 43 lbs |
| Number of Place Settings | 2 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Sound Level(dBA) | 62 dBA |
| Product Depth (in.) | 17.5 in |
| Display Type | LED |
| Child Lock | Yes |
| Color | White |
| What's Included | Drying System, Water Pitcher, Dishwasher, Drain Hose, Water Filling Guide |
| No. of Cycles | 5 (Babycare, Delicate, Normal, Rapid, Fruit Wash) |
| Control Type | Touch |
| Material | Plastic |
| Model Number | MDC17P2DWW |
| Product Height (in.) | 17.2 in |
| Product Width (in.) | 16.6 in |
Where to Buy Midea Appliances in Cuba.










