Above the Cooktop Advantium Oven - SCA2000BWWC
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Above the Cooktop Advantium Oven
Model: SCA2000BWWC

This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Above the Cooktop Advantium Oven
Model: SCA2000BWWC
Description
16 13/32 H x 35 7/8 W x 15 1/4 D
Available from Appliance Outlet Superstore, serving customers throughout Cuba.
Specifications
Specifications
FEATURES
| Cooking Technology | Advantium |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Approximate Shipping Weight | 101 lb |
| Cabinet Width | 30 in |
| Net Weight | 85 lb |
| Overall Depth | 15 1/4 in |
| Overall Height | 16 13/32 in |
| Overall Width | 35 7/8 in |
POWER / RATINGS
| Voltage (MAX) | 240 V |
ECONOMICAL / QUIET
| Venting Type | Externally Vented |
Where to Buy GE Appliances in Cuba.








